КРУ в Херсонській області виявило порушень у водно-меліоративному господарстві на майже 37 млн грн

Водно-меліоративне господарство Херсонської області, як свідчить ревізія за липень 2008 червень 2010 років, хронічно страждає від недбалості і безгосподарності деяких горе-керівників управлінь меліорації та водного господарства від обласного до районного рівня.

Інспектування, проведене за зверненням правоохоронних органів та відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України, виявило масштабні фінансові порушення на загальну суму 36,6 млн грн.

Державні контролери обревізували всі структурні підрозділи, підпорядковані управлінню Державного комітету України по водному господарству, які функціонують та розташовані на території області. На жаль, діяльність управлінців, зобов"язаних щодня ефективно витрачати бюджетні кошти та використовувати наявне майно, не показала відповідального ставлення до службових обов"язків.

Прикладів недбалості та безкарності вистачає.

Незважаючи на зусилля влади, спрямовані на відновлення зрошувальної системи області, в деяких районах знищуються меліоративні системи, що дісталися водгоспам у спадщину.

Так, у Цюрупинському міжрайонному управлінні водного господарства встановлено факти крадіжки трубопроводу завдовжки 1 км на території Подокалинівської сільради. За демонтований у січні 2009 року дренажний напірний трубопровід, вартість якого становить щонайменше 500 тис. грн, покупець розрахувався із водгоспом за ціною на 212 тис. грн нижчою від вартості труб. За цими фактами обчислено завдані державі збитки на суму 417 тис. грн.

Золотобалківську зрошувальну систему після демонтажу здано на металобрухт Бериславським міжрайонним управлінням водного господарства за заниженою вартістю в сумі понад 78 тис. грн. Причина, як виявилося, у заниженні реальної ваги проданого металу. У цьому ж водгоспі виявлено нестачу напірного трубопроводу на суму майже 385 тис. грн.

Усупереч вимогам нормативно-правових актів Облводгосп надавав у користування водні об"єкти та земельні ділянки водного фонду приватним підприємцям. Начебто в цьому немає поганого. Утім, такі відносини з орендарями були без договорів оренди, а замість них діяли договори підряду на виконання робіт з вирощування риби у гідротехнічних спорудах. От чому до місцевих бюджетів Каховського та Новотроїцького районів не надійшли довгоочікувані кошти. Навзнаки прихована оренда без дозволу обласної ради на загальну суму близько 45 тис. грн.

Кошти розкрадалися і при проведенні ремонтів та будівництв. Лише одним Цюрупинським управлінням водного господарства незаконно сплачені кошти за не здійснені роботи у сумі понад 332 тис. грн.

Перевірки встановили численні факти безгосподарності та розтрат бюджетних коштів.

Приморським управлінням водного господарства придбано трактор-навантажувач Амкодор-211 вартістю 331 тис. грн начебто для боротьби із повенями та підтопленнями. Проте цей трактор виявився непридатним для цих видів робіт і був безоплатно переданий Генічеськими водгоспу через те, що ширина ковша не відповідала ширині каналу.

Постає питання: а чи знав керівник Приморського водгоспу, коли оголошував тендер, що такий трактор йому взагалі не потрібен? Чи може просто треба було терміново перерахувати кошти потрібній фірмі?

До речі, перевіркою дотримання законодавства при проведенні цього тендеру встановлено, що цей трактор придбано у фірми, що запропонувала ціну на 60 тис. грн вищу, ніж інші учасники тендеру.

У Каланчацькому управлінні водного господарства встановлено, що для боротьби із льодоходом придбано насосну дизельну станцію ціною 124 тис. грн. Проте ця насосна станція до Водгоспу не була поставлена, а фактично зберігалася у фірми-продавця до 19 квітня.

Напевне, керівник Каланчацького управління водного господарства готувався в травні, коли припікає сонце, боротися із потужним льодоходом.

Ревізори ретельно проаналізували законність відчуження майна.

Скадовським управлінням водного господарства списано 15 погружних насосів вартістю 35 тис. грн. Однак бурова бригада Каховської меліоративної експедиції, яка намагалася підняти затоплені насоси, жодного з них не знайшла і з глибини не підняла. Може, насоси здали на металобрухт, а гроші поклали до кишені?!

Заробітну плату в водгоспах також нараховували з порушенням законодавства. Лише по Приморському управлінню водного господарства на виплату зарплати 16 машиністам зрошувальних станцій зайво заплановано та використано понад 77 тис. грн. Варто зазначити, що остання насосна станція зупинилася ще у 2001 році.

До речі, кожна шоста насосна станція, яка входить до системи загальнодержавних і міжгосподарських меліоративних систем, на території області не працює! А це означає, що із 234 насосних станцій на 36-ти з них утримували посади 130 машиністів. Отже, з державного бюджету профінансовано та витрачено на обслуговування насосних станцій, які не функціонують, 4 млн 297 тис. грн!

Горностаївським міжрайонним управлінням водного господарства незаконно отримано та сплачено за придбання вугілля 127 тис. грн.

Загалом майже півмільйона гривень бюджетних асигнувань структурних підрозділів було надміру заплановано та використано з державного бюджету протягом 20082010 років.

Службових неподобств чимало. За юридичні послуги за наявності відомчої юридичної служби Херсонським експлуатаційно-технічним вузлом зв"язку Каланчацьким, Горностаївським, Генічеським, Цюрупинським управліннями водного господарства на порушення вимог законодавства оплачено юридичні послуги сторонньої організації.

До того ж були факти нецільового використання бюджетних коштів, порушення з обліку майна та решта порушень із ведення бухгалтерського обліку.

Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.

zsu.org.ua
Квартиры в Киеве:
Аренда | Продажа
 
Однокомнатные квартиры:
Аренда | Продажа
 
Двухкомнатные квартиры:
Аренда | Продажа
 
Трехкомнатные квартиры:
Аренда | Продажа
 
Четырехкомнатные квартиры:
Аренда | Продажа
 
Элитная Недвижимость:
Аренда | Продажа
 
Пентхаус:
Аренда | Продажа
 

Дома и Дачи Киев:
Аренда | Продажа
 
Коттеджи Киев:
Аренда | Продажа
 

Земельные участки

Земля под застройку

Земля коммерческого назначения
 

Коммерческая Недвижимость:
Аренда | Продажа
 
Офисы:
Аренда | Продажа
 
Здания:
Аренда | Продажа
 
Торговая недвижимость:
Аренда | Продажа
 
Рестораны:
Аренда | Продажа
 
Салоны красоты:
Аренда | Продажа
 
Имущественные комплексы:
Аренда | Продажа
 
Склады:
Аренда | Продажа

Популярные

Аренда салона красоты,,салон красоты Киев, сдам парикмахерскую в Киеве, центр.
6900.00
Земля в Новоселках
2000.00
Аренда салона красоты в Киеве, центр, 80кв.м. 2000 у.е
2000.00
Продам доходный салон красоты, Киев, Соломенский 80 м.кв
220.00
Продам дом, Киевская обл., Ракитное, 80м2, 65000у.е., торг
65000.00

Поиск по коду

Код объекта  

Авторизация

Спецпредложения

Сдам 3 комнатную квартиру, Киев, Красноармейская,130 кв.м., 8000 гр.
1000.00
Продажа 2-комн.квартиры 84 м.кв 115 тис.у е в Дарницком районе, Позняки
115000.00
сдам 2к квартиру, метро Лукьяноская, евроремонт, 50м2, 800у.е.
800.00
сдам квартиру киев возле метро шулявка машиностроительная
500.00
Продажа квартиры 72 м.кв , возле метро 150 тис.у.е
150000.00